Jesteś tutaj
Główna / Oferta / Kredyty kontra ciężkie czasy

Kredyty kontra ciężkie czasy

Czym pożyczka hipoteczna różni się od kredytu hipotecznego?


Dla osób, które posiadają już nieruchomość, ale chcą skorzystać z taniego finansowania, banki przygotowały ofertę pożyczki hipotecznej. Od kredytu różni je przede wszystkim cel – pieniądze z pożyczki możemy rozdysponować w dowolny sposób. To dobre rozwiązanie dla klientów, którzy chcą spłacić inne zobowiązania (np. karty kredytowe, linie kredytowe, kredyty gotówkowe) i wydłużyć okres spłaty na kilka lub kilkanaście lat.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby w ten sposób kupić samochód, wyposażyć mieszkanie, przeprowadzić remont (bez formalności typowych dla kredytów hipotecznych na remont) lub kupić np. działkę, której nie zechce skredytować bank.

Pożyczki hipoteczne są nieco droższe niż kredyty hipoteczne. Zwykle oprocentowanie kredytu jest wyższe o kilka punktów procentowych. Za to z uwagi na wartościowe zabezpieczenie pożyczka hipoteczna jest tańsza od kredytu gotówkowego. Warto także pamiętać, że maksymalną wysokość pożyczki wyznacza wartość nieruchomości, na której zostanie ustanowiona hipoteka.

Zwykle granicą jest 70 proc. wartości mieszkania lub domu. Daje to dużo większe możliwości niż standardowy kredyt gotówkowy, który często nie pozwala na zaciągnięcie zobowiązania w kwocie kilkuset tysięcy złotych, a z uwagi na brak zabezpieczenia hipoteką jest rozwiązaniem droższym.

źródło: BANKIER.pl

WSPIERAJ PORTAL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podobne Artykuły

Top