Jesteś tutaj
Główna / EURO 6 / Nawet producenci aut mają dość! Norma EURO 7

Nawet producenci aut mają dość! Norma EURO 7

Norma Euro 7
Kiedy wchodzi norma Euro 7?
Dyrektor generalny grupy Stellantis wyraźnie dał do zrozumienia, że część normy Euro 7, która wchodzi w życie w 2025 r. dotycząca ograniczenia emisji tlenków azotu i tlenku węgla jest bezużyteczna i nie przyniesie nic dobrego, a nawet może przynieść odwrotne skutki niż zamierzone.
26 luty 2023 roku.

Jeśli norma EURO 7 zostanie wprowadzona, można się spodziewać, że będzie miała znaczny wpływ na branżę motoryzacyjną (dużego BEZROBOCIA). Norma EURO 7 prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej restrykcyjna niż jej poprzedniczka, norma Euro 6, w zakresie ograniczania emisji spalin. Wprowadzenie bardziej surowych norm emisji może wymagać od producentów samochodów zastosowania nowych technologii i rozwiązań, które zapewnią spełnienie nowych standardów.

Wprowadzenie normy EURO 7 może również prowadzić do wzrostu kosztów produkcji samochodów, ponieważ producenci będą musieli zainwestować w rozwój i wdrożenie nowych systemów oczyszczania/kontroli i monitoringu spalin. Wpływ ten może być szczególnie odczuwalny dla producentów samochodów drogich lub dla tych, którzy nie zainwestowali wcześniej w technologie ograniczające emisję spalin.

Podobne Artykuły

Top